K
A
P
A
T
Sohbetci Dj
Sohbetci Paylaşım Resmi

Yazan: Sohbetci
Tarih: 23.07.2017
Saat: 21:04

Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz

  En Çok İnsan Öldüren Canlı Hangisidir?

289 Görüntüleme
0 Beğeni

Adına katil damgası vurulmuş, suların büyük dişli canavarlarından kim korkmaz ki? Hele Steven Spielberg'in Jaws filmini izledikten sonra. Ama yanılıyorsunuz aslında köpek balıkları bizim onlardan korktuğumuzdan daha fazla bizden korkar der Peter Benchley. Açık denizlerin bu korkunç devleri yılda ortalama 10 kişiyi öldürüyor. 

 

Ormanlar kralı aslan'a gelirsek eğer sayı biraz daha artıyor. Koruma altına alınan ve Afrika Kıtası'nda yaşamlarını sürdüren bu etçil, yırtıcı memeliler yılda ortalama 100 kişinin ölümünden sorumlu oluyor. Filler, atlar, ve inekler gibi bazı uysal hayvanlarda sinirlendiklerinde vahşi hayvanlardan daha çok insana zarar verebiliyorlar. İstatistiklere bakıldığında yılda 500 civarında insan filler tarafından çoğunlukla ezilerek öldürülüyor. Ölüm her zaman büyük saldırılar parçalamalar şeklinde karşımıza çıkmıyor. Bazen minik bir ısırık ya da küçük bir temas büyük bir zehrin bedeninize nüfuz etmesini sağlayabiliyor. Denizanaları, bazı böcekler yılanlar ve akrepler yüzünden her yıl onbinlerce insan hayatını kaybediyor. 

 

 

 

İnsan en vahşi hayvandır demiştir Friedrich Nietzsche. Hakkı var. Tarihin başlangıcından beri yaşanılan onca savaş, insanın insana ettiği zulüm doğada eşi benzeri bulunur türden değil. Dünyanın en çok insan öldüren canlıları arasında insanlar ikinci sırada geliyor. İnsanoğlu her yıl 750 bin kadar hemcinsini katlediyor. 

 

Peki Birinci Sırada Kim Var Dersiniz?

 

Dünyada en çok insanı öldüren hayvanlar sivrisineklerdir. Hastalıkları bünyesinde barındıran ve insanoğluna taşıyarak ölümcül sonuçlara neden olan sivrisinekler bugüne dek 45 milyar insanın ölümünden sorumludur. Günümüzde her 12 saniyede bir kişi bu sinekler yüzünden ölüyor. Özellikle sıtma mikrobunu taşıyan sivrisinekler yılda ortalama 1 milyon kişiyi bu hastalıklardan öldürüyor. Bundan sonra yaz geceleri pencerelerinizi açarken bir kere daha düşünün. 

 

Sohbetci
Theme
Yorumunuz Onaylandıktan Sonra Makalemize Eklenecektir.
Bu Konu Hakkında Yorumunuz


Karakter Sayısı: 
255